Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Rynek w Wadowicach
Kultura Wydarzenia

8. Małopolski Festiwal Smaku – półfinał w Wadowicach

Rynek w WadowicachJuż w niedzielę 24 czerwca 2012 roku Małopolski Festiwal Smaku przenosi się w zachodnią część regionu, do miasta słynącego z kremówek! Zapraszamy do Wadowic na czwarty w tym roku półfinał święta małopolskich przysmaków.

Udostępnij

Podczas niedzielnego półfinału w Wadowicach swoje produkty i potrawy zaprezentują wystawcy z powiatów wadowickiego i suskiego. Wszystkie smakołyki można będzie oceniać w czterech kategoriach. „Ekologiczne przysmaki” reprezentować będą: masło ekologiczne i miód nawłościowo-wielokwiatowy. W kategorii „Tradycyjne specjały” pojawi się miód spadziowy wraz z suską odmianą z drzew iglastych i pulpety z karpia zatorskiego. „Smakołyki z legendą” to w Wadowicach szynka z kością i trochę słodkości – prawdziwe lody truskawkowe i kompot z papierówek. Odwiedzający w niedzielę Rynek sprawdzą również czy andrychowska zupa ziemniaczana z rondla „Jadło andrychowskie” i wodzianka smakują „Jak u mamy”. Tradycyjnie już publiczność wybierze najlepszych w tych kategoriach, a swoje wyróżnienia przyzna również profesjonalne jury.

Na scenie wadowickiego Rynku sporo tańca! Dla publiczności wystąpią: grupa taneczna VIS-A-VIS, ADHDance, Zygzak I i II oraz Wadowicka Scena Tańca z Wadowickiego Centrum Kultury. Zaprezentują się też grupa FANTANGO i Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Złote Nutki. Dla smakoszy, którzy w niedzielę odwiedzą półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku zaśpiewają: zespół wokalny ATTACCA, „Wiolinki” oraz „Radoczanki”. Tuż przed zakończeniem plebiscytu „Małopolski Smak” wystąpi Chór z Frydrychowic oraz zespoły Czarna Trzynastka i Takt. Na zakończenie półfinału zagra Big Band Małopolski, a gwiazdą wieczoru będzie zespół SERVOOS.

Na kolejne półfinały zapraszamy do Nowego Sącza, Nowego Targu i Miechowa. Wielki finał 8. Małopolskiego Festiwalu Smaku odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Krakowie!

Organizatorami półfinału 8. Małopolskiego Festiwalu Smaku w Wadowicach są Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miejski w Wadowicach oraz Wadowickie Centrum Kultury.
Zdjęcie pochodzi z Wikipedii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.