Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Sztafeta Papieska

Kilka dni temu minęło 7 lat od śmierci Jana Pawła II. W wielu miejscach Małopolski podejmowano inicjatywy mające na celu uczczenie tej rocznicy. Jedną z nich była Sztafeta Papieska, zorganizowana przez oświęcimski Klub Biegacza „Zadyszka”. W tym roku po raz pierwszy w siedmioletniej historii Sztafety wzięli w niej udział przedstawiciele Wadowic.

Udostępnij

Start: Oświęcim
Meta: Wadowice
Długość trasy: ok. 30 kilometrów
Ilość uczestników: 48
Cel: promocja pozytywnego autorytetu Jana Pawła II

Sztafeta wyruszyła spod Kościoła św. Maksymiliana w Oświecimiu, w którym odbyła się odprawa biegaczy z błogosławieństwem proboszcza Józefa Niedżwiedzkiego. W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Oświęcimia, Janusz Chwierut, oraz Wice-Starosta Powiatu Oświęcimskiego Zbigniew Starzec, który później pobiegł ze sztafetą. Biegacze mieli do pokonania trasę biegnącą z Oświęcimia, przez Włosienicę Dolną, Łowiczki Książęce, Zator i Radoczę aż do rynku w Wadowicach, gdzie złożyli wiązankę pod pomnikiem Papieża. Oczywiście nie obyło się bez tradycyjnej wadowickiej kremówki.

Z roku na rok sztafeta cieszy się coraz większą popularnością. „…Na początku było około 20 osób. Teraz (…) jest nawet więcej chętnych niż nasze możliwości (…) ale autobus ma tylko tyle miejsc i tylko tyle może wrócić” wyjaśnia organizator biegu Andrzej Obstarczyk.

Celem sztafety jest także propagowanie biegania jako najdostępniejszej formy sportu, integracja środowiska biegaczy w regionie oraz promocja Ziemi Oświęcimskiej i Wadowickiej.

Zdjęcia: www.biegpowsinogi.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.