Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Czyste Tatry
Natura Tatry Turystyka

Posprzątajmy Tatry

Czyste Tatry

Tatry, najwyższe i najbardziej majestatyczne góry Polski zamieniają się powoli w góry śmieci. Są jednak ludzie, którzy postanowili to zmienić. Dołączysz do nich?

Udostępnij

30 czerwca 2012 roku odbędzie się największe w historii sprzątanie Tatr. Do akcji może dołączyć właściwie każdy, wymagane jest jednak zgłoszenie mailowe. Zasięg akcji to obszar Tatr polskich. Sprzątane będą wszystkie szczyty dopuszczone do ruchu turystycznego oraz doliny tatrzańskie. W miejsca poza oznakowanymi szlakami, udadzą się wyznaczone grupy pod opieką pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Śmieci zostaną także pozbierane w jaskiniach tatrzańskich, gdzie wejdą grotołazi i speleolodzy z klubów i organizacji uczęstniczących w akcji.

Plan akcji i oraz szczegółowe informacje o jej zasięgu znajdują się na stronie: www.czystetatry.pl.

Pomysłodawcą i organizatorem wielkiego sprzątania Tatr jest Albin Marciniak. Akcję wsparła firma Jan Niezbędny, która zaprezentowała specjalny plecak ułatwiający zbieranie i transportowanie śmieci. Z kolei firma SKODA Wieliczka udostępniła samochody, które ułatwią przeprowadzenie sprzątania. Mecenasem imprezy jest Rafał Sonik, pierwszy Polak, który stanął na podium Rajdu Dakar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...