Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

la bogusha y su grupo
Wydarzenia

Gorące rytmy Flamenco w Krakowie

la bogusha y su grupoNiezwykły, pełen gracji ruch rąk połączony z silną i rytmiczną pracą nóg wystukujących skomplikowane rytmy. Taniec Flamenco jest pełen ekspresji, wręcz wizualizuje emocje płynące z muzyki. Bo flamenco to również muzyka. Wyraziste dźwięki gitary, głęboki czasem może nieco krzykliwy, rozdzierający śpiew kojarzy się natychmiast z energetyczną sztuką andaluzyjskich Cyganów.
Zapraszamy na koncert Flamenco w wykonaniu grupy „La Bogusha y su grupo”, który odbędzie się w krakowskim klubie Kolanko No 6. Wydarzenie nad którym objęliśmy patronat odbędzie się 19 kwietnia 2012 roku.

Udostępnij

Muzyka flamenco jest tym co połączyło muzyków tworzących „La Bogusha y su grupo”. Założycielką grupy jest Bogumiła Delimata – polska Romka, tancerka i malarka, która poszukując korzeni flamenco w 2006 roku wyruszyła z Krakowa do Grenady. U źródeł, można rzec, poznawała tajniki tańca. Tam też spełniła swoje marzenie – w 2010 roku stworzyła własny zespół. Do współpracy zaprosiła mieszkającego w Grenadzie śpiewaka flamenco Juana Rubio oraz polskiego gitarzystę Michała Krygowskiego.
W repertuarze grupy znajduja sie style flamenco: alegrias, tangos, solea, cantes de levante, buleria, seguiriya, martinete.

Koncert 19 kwietnia 2012, godzina 19:30.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Wstęp: 25 złotych.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.