Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Szlachetna Paczka – przepis na szczęście

logo akcji

„Co to jest szczęście?
Innych uczynić szczęśliwymi.
Co to jest radość?
Innym sprawić radość.”
(Wilhelm Keppler)

 

 

Jak to zrobić? Jak osiągnąć szczęście? Wystarczy wejść na stronę akcji Szlachetna Paczka i wybrać w bazie rodzin tę, której zechcemy pomóc. Potem pozostaje nam tylko przygotować paczkę (samodzielnie lub większym gronie) i dostarczyć ją do odpowiedniego magazynu. I już. Możemy poczuć się szczęśliwymi. I możemy być pewni, że sprawiliśmy radość tym, do których ta paczka trafi.


Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy prowadzona przez krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea mądrego pomagania – takiego, aby pomoc odpowiadała konkretnym potrzebom, nie prowadziła do uzależnienia, ale dawała siłę i pomagała „stanąć na nogi”.

Komu pomaga?
Rodzinom wielodzietnym, niepełnym, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, jak również osobom starszym i samotnym, rodzinom, które dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Jak działa?
Wolontariusze stowarzyszenia odwiedzają rodziny i z pomocą ankiety zbierają informacje o ich potrzebach. Te informacje trafiają później do internetowej bazy rodzin. Tam każdy może znaleźć ogólny opis sytuacji rodziny, listę jej potrzeb i dokonać wyboru. Podczas finału akcji darczyńcy przywożą paczki do odpowiednich magazynów, stamtąd, z pomocą wolontariuszy, trafiają one do rodzin.

Co jest w paczce?
Podstawą jest trwała żywność i środki czystości, dla dzieci przybory szkolne, książki i zabawki. Wiele osób potrzebuje leków, odzieży (w bazie można znaleźć potrzebne rozmiary), mebli czy sprzętu AGD.

Jak przygotować paczkę?
Najlepiej z kimś. Z przyjaciółmi, z uczniami, z kolegami z pracy czy studiów. Warto postarać się i odpowiedzieć na jak najwięcej potrzeb wybranej rodziny (nie musimy zrealizować dokładnie całej listy).

Tegoroczna akcja to już dziesiąta edycja Szlachetnej Paczki. Internetowa baza rodzin będzie dostępna od 20 listopada do 10 grudnia. Paczki należy dostarczyć na magazyny w dniach 10-11 grudnia, wtedy też trafią one do rodzin i z pewnością wywołają uśmiech na niejednej twarzy. W każdym z nas tkwi dobro, a stając się darczyńcą Szlachetnej Paczki stajemy się po prostu lepsi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...